Ahhoz, hogy gyermekünk sikeresen vegye az iskolai akadályokat, fontos, hogy a kudarctűrő képessége is fejlett legyen. Mit jelent ez és hogyan tudjuk fejleszteni szülőként? Olvassatok tovább, adunk néhány tippet nektek!
Tudjátok, hogy a népmesének félelemoldó hatása van? Méghozzá nagyon erős, hiszen ezeknek a meséknek mindig van a megoldásra mintája. A következőkben az óvodáskorra jellemző érzelmekkel foglalkozunk.
A tükörtábla-terápia egy fejlesztőpedagógiai módszer, mely elsősorban diszgráfiás (írászavar, írás- és helyesíráskészség zavar) és diszlexiás (olvasási zavar) gyermekek fejlesztésére alkalmas.
Tündértánc: gyermektánc-terápia
A tánc ősidőkre visszanyúló művészeti forma, mely testformáló hatásán kívül az önkifejezés egyik legnagyszerűbb módszere. A Tündértánc egy olyan gyermektánc-terápia, mely a lelkileg kiegyensúlyozott és az érzelmi nehézségekkel küzdő gyermekek számára egyaránt fejlesztő hatású foglalkozás.
ABA terápia az autizmussal élő gyermekekért
Az ABA egy angol kifejezés rövidítése, magyarra fordítva alkalmazott viselkedéselemzést jelent. Milyen esetekben segít és milyen módszerekkel dolgozik a terápia? Lássuk!
Hangmasszázs terápia
Néhány éve Magyarországon is megjelent a hangmasszázs terápia a gyermekekkel kapcsolatos terápiák palettáján. Lássuk, miben segíthet ez a különleges módszer!
A Delacato-módszer
A Delacato-módszer mozgásos-érzékszervi típusú, idegrendszert fejlesztő módszer, amely igen hatékony a fejlődésükben elmaradt gyermekek esetében.
PECS, a képkártya-csere módszer
A képkártya-csere módszert Andrew S. Bondy dolgozta ki és az autizmussal élők terápiájában a legelterjedtebb.
Ayres terápia
Az ayres (írisz) terápia egy mozgással történő idegrendszeri fejlesztést megvalósító terápia. Hogy kiknek ajánlják a szakemberek és hogyan épül fel egy-egy ilyen foglalkozás, azt mostani cikkünkben ti is elolvashatjátok.
HRG, azaz a hidroterápiás rehabilitációs gimnasztika
A HRG módszer 1994 óta levédett magyar rehabilitációs eljárás, melyet a szakemberek elsősorban akadályozott fejlődésű gyermekek számára ajánlanak. Lássuk, hogyan épül fel a módszer és milyen problémák esetén tud segítséget nyújtani gyermekeink számára!
Szülők a Hallássérült Gyermekekért Alapítvány
Az alapítványt, mely már másfél évtizede működik, mintegy szülői önsegítő szervezetként hívták életre az alapítók.
Állatasszisztált kutyaterápia
A minap elégedett mosollyal konstatáltam egy képekkel illusztrált rövidhírt: egy budapesti óvodai intézményt időről időre ellepnek a kutyák és a terapeuták segítségével észrevétlenül fejlesztik a kisgyermekeket. De mi is ez valójában? Lássunk egy kis összegzést.
Lovasterápia
Cikkünkben a Magyar Lovasterápia Szövetség lovasterápiáról szóló publikációját olvashatjátok el.